Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Görsel6

BATI AKADEMİ; Bugün ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ adı altında uygulamaya konulmuş olan, işetmelerde Mühendis İstihdamı uygulamasını, ve  iş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatının işletme ve işyerleri için öngörmüş olduğu Yasal Yükümlülükleri, 1996 yılından buyana  OHSAS 18001 Kapsamında uygulamaktadır.  BATI AKADEMİ Sahip olduğu Teknik Uzman ve Sağlık Ekipmanları aracılığıyla, gerek mahallinde konuşlandırdığı iş güvenliği mühendis ve Sağlık Elemanları ile gerek  BATI AKADEMİ  Bünyesinde  yer alan       ( DETAM+SEÇİM+ DETİS) Firmalarında istihdam etmiş olduğu Teknik ve Sağlık uzmanları aracılığı ile bugünde 6331 Sayılı Yasa Çerçevesinde uygulamaya devam eden ülkemizin ilk İş Sağlığı ve Güvenliği kurumudur.

DETAM; 4857 Sayılı İş Kanunu ve akabinde uygulamaya giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca çıkartılmış olan yönetmelikler uyarınca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından; ANKARA, ISTANBUL, KOCAELİ, BURSA, İZMİR, KONYA ve ADANA illeri için AKREDİTE edilmiş, “Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi” yetki belgeleri ve Yurtiçi ve Yurt Dışında konuşlandırılmış organizasyon yapısıyla İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri yürütmekte ve Türkiye çapında OSGB Kurum işlemlerini genişletmeye devam etmektedir.

Uzman personellerimiz sizlerin ana sorumluluklarını yerine getirmek için sizler adına çalışanlarınızı eğitmekte, bilgilendirmekte ve denetlemektedirler. Ekip halinde yürütülen bu faaliyetlerin odağında ise “0 Ölümlü İş Kazası” hedefi yer almaktadır. Uzman ekibimiz işletmenizin ihtiyaçlarına göre aşağıdaki görevlere sahip kişilerden oluşturulmaktadır.

=> Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Sertifikalı A, B, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları

=> İş Güvenliği İle Görevli Mühendisler (tam süreli),
=> İş Güvenliği ile görevli teknik eleman görevlendirme (tam süreli),
=> İşyeri hekimi görevlendirme (kısmi veya tam süreli),
=> Sağlık personeli görevlendirme (tam süreli),

 Comments are closed.